Debata o Konwencji Stambulskiej

Przykre jest, że rząd zlekceważył debatę o Konwencji Stambulskiej. Zobowiązany do przedstawienia informacji został Minister Sprawiedliwości a na sali plenarnej Senatu pojawia się przedstawiciel innego ministerstwa, który nie potrafi odpowiedzieć na większość zadanych mu pytań.

Trudno mi zrozumieć, że rządowi, że prawicy nie zależy, żeby nie było przemocy. Ja wierzę, że Wam na tym zależy. Tylko macie jeden problem. Jesteście niewolnikami swojej ideologii. Nie macie odwagi przeciwstawić się ideologii kościoła katolickiego, który ofiarom przemocy radzi, by zostały ze swoimi oprawcami.

Debata o Konwencji Stambulskiej

Przykre jest, że rząd zlekceważył debatę o Konwencji Stambulskiej. Zobowiązany do przedstawienia informacji został Minister Sprawiedliwości a na sali plenarnej Senatu pojawia się przedstawiciel innego ministerstwa, który nie potrafi odpowiedzieć na większość zadanych mu pytań. Trudno mi zrozumieć, że rządowi, że prawicy nie zależy, żeby nie było przemocy. Ja wierzę, że Wam na tym zależy. Tylko macie jeden problem. Jesteście niewolnikami swojej ideologii. Nie macie odwagi przeciwstawić się ideologii kościoła katolickiego, który ofiarom przemocy radzi, by zostały ze swoimi oprawcami.

Opublikowany przez Gabriela Morawska-Stanecka Środa, 3 czerwca 2020