STOP bezprawnym zwolnieniom w Polska Press

STOP bezprawnym zwolnieniom w Polska Press ❗

– pod takim hasłem po zwolnieniu redaktora naczelnego Dziennika Zachodniego Marka Twaroga wystosowałam apel do Prezesa Orlenu Daniela Obajtka, pod którym podpisało się już kilkadziesiąt osób, w tym m. in.: parlamentarzyści, lokalni radni, aktywiści społeczni i wykładowcy akademiccy.
📌 Wy też możecie złożyć swój podpis, by wyrazić sprzeciw wobec zawłaszczaniu mediów przez obóz rządzący.
📌 Jak możecie przeczytać w apelu:
“Decyzja o zwolnieniu Pana Marka Twaroga jest skandaliczna również dlatego, że dnia 13 kwietnia Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wstrzymał decyzję Prezesa UOKiK, wyrażającą zgodę na przejęcie spółki Polska Press Sp. Z o.o. przez PKN Orlen SA do czasu rozstrzygnięcia sprawy o uchylenie tej decyzji. Nie zastosowanie się do postanowienia Sądu jest kolejnym przykładem arogancji i braku poszanowania dla prawa, tym bardziej że czyni to spółka notowana na giełdzie papierów wartościowych. Takie postępowanie umacnia tylko opinię o Polsce jako kraju, który nie kieruje się zasadami praworządności i osłabia jej pozycję na arenie międzynarodowej.
Nie ma naszej zgody na zawłaszczanie mediów. Będziemy stali murem za dziennikarzami i wolnymi mediami. Zawsze po słusznej stronie.”
Pełna treść petycji dostępna pod linkiem: