Rząd ponosi odpowiedzialność za sytuację na Śląsku

Rząd ponosi odpowiedzialność za sytuację na Śląsku

Rząd ponosi odpowiedzialność za sytuację na Śląsku

💬 Na Śląsku rośnie liczba zarażeń koronawirusem. Już 5 kwietnia było wiadomo, że na kopalni Marcel jest osoba zarażona. I co uczynił rząd? 💬 Dlaczego – skoro jeszcze w styczniu nie było wiadomo co zrobić z węglem, który zalegał na hałdach – kazano zjeżdżać pod ziemię górnikom? Górnikom, którzy aby zjechać do pracy nie mogą się zabezpieczyć, nie mogą się izolować, bo nie mają takiej możliwości. 💬 Co dalej z górnikami? To rząd jest odpowiedzialny za sytuację na Śląsku. Za to, że setki, jeśli nie tysiące górników i ich rodzin będą chorzy. Kto udzieli im pomocy? Kto dostarczy im testy? Kto zajmie się tymi, o których zapomniano? 💬 Dlaczego mówi się dzisiaj o izolowaniu i zamknięciu Śląska? Dlaczego 5 kwietnia nie mówiono o tym, że górnicy również powinni powstrzymać się od pracy i od zjeżdżania na dół. Dzisiaj zdrowie i życie polskich górników jest zagrożone.

Opublikowany przez Gabriela Morawska-Stanecka Poniedziałek, 11 maja 2020

💬 Na Śląsku rośnie liczba zarażeń koronawirusem. Już 5 kwietnia było wiadomo, że na kopalni Marcel jest osoba zarażona. I co uczynił rząd?

💬 Dlaczego – skoro jeszcze w styczniu nie było wiadomo co zrobić z węglem, który zalegał na hałdach – kazano zjeżdżać pod ziemię górnikom? Górnikom, którzy aby zjechać do pracy nie mogą się zabezpieczyć, nie mogą się izolować, bo nie mają takiej możliwości.

💬 Co dalej z górnikami? To rząd jest odpowiedzialny za sytuację na Śląsku. Za to, że setki, jeśli nie tysiące górników i ich rodzin będą chorzy. Kto udzieli im pomocy? Kto dostarczy im testy? Kto zajmie się tymi, o których zapomniano?

💬 Dlaczego mówi się dzisiaj o izolowaniu i zamknięciu Śląska? Dlaczego 5 kwietnia nie mówiono o tym, że górnicy również powinni powstrzymać się od pracy i od zjeżdżania na dół. Dzisiaj zdrowie i życie polskich górników jest zagrożone.