Pakiety rozwiązań dla  lokalnych przedsiębiorców

Pakiety rozwiązań dla lokalnych przedsiębiorców

Pandemia koronawirusa oraz wprowadzony w Polsce stan epidemii sprawiają, że czeka nas wszystkich bardzo trudny czas. Przed nami okres próby nie tylko z naszej dojrzałości, dyscypliny i umiejętności przestrzegania zaleceń specjalistów dotyczących codziennych czynności. To również okres próby, jako zjednoczonego wokół wspólnych, od wieków tych samych wartości, społeczeństwa – czy potrafimy się solidaryzować i myśleć o drugim człowieku?

Abyśmy jednak mogli mówić o solidarności na miarę współczesnych czasów potrzebne są nie tylko oddolne działania i wyrazy wsparcia dla personelu medycznego. Konieczne są też kompleksowe pakiety rozwiązań dla lokalnych przedsiębiorców, którzy stanowią o sile gospodarczej samorządów.

Dlatego w trosce o rodzimy biznes apeluję do Prezydenta Tychów Pana Andrzeja Dziuby o:

➡ Zwolnienie przedsiębiorców z płatności podatków lokalnych, w tym podatku od nieruchomości, ale także środków transportu lub odroczenie tych płatności wraz z możliwością starania się przez przedsiębiorców o umorzenie zaległości podatkowych w przypadku trudnej sytuacji finansowej;

➡ Zwolnienie przedsiębiorców wynajmujących lokale gminne, jak również lokale od gminnych spółek, którzy ze względu na sytuację muszą zawiesić działalność, z czynszów za ten okres oraz zawieszenie na trzy miesiące pobierania opłaty za zajęcie terenu, na którym działa ogródek letni;

➡ Zwolnienie tyskich kupców handlujących na targowiskach, np. Tyskich Halach Targowych oraz targowisku przy Al. Bielskiej z opłat czynszowych i targowych.